Blog o brukarstwie, układaniu kostki brukowej - rejon Andrychów. - Brukarstwo Sopicki, kostka brukowa.

Brukarstwo Andrychów - Inż. Łukasz Sopicki
Brukarstwo - firma budowlana z Andrychowa
Logo - firma brukarska realizująca usługi ukladania kostki brukowej.
Przejdź do treści

Porozmawiajmy o kostce brukowej

Brukarstwo Sopicki, kostka brukowa.
Opublikowany przez w ogólne ·
Tags: brukarstwokostkabrukowaukładaniekostkibrukowejopinieinformacjegaleriawymianapoglądów.

Witam wszystkich i zapraszam do dyskusji, komentarzy oraz pytań dotyczących brukarstwa, :)
18 komentarze
Średnia ocena: 1185.0/5
1 2 3 4 5
Jerzy
2013-03-30 23:10:02
Na jaka głębokość należy wybrać grunt rodzimy pod ułożenie kostki brukowej?
admin
2013-04-02 18:59:11
Witaj Jerzy.
W zależności od rodzaju gruntu i przewidywanego obciążenia (samochody osobowe bądź ciężarowe), przyjuje się dla osobowych - średnio wybranie rodzimego gruntu do głębokości 40cm, utwardzenie odpowiednim kruszywem różnej frakcji (np. tłuczeń odpowiedniej klasy), zagęszczenie go poprzez wibrację i wtedy przystąpienie do ułożenia kostki brukowej, zgodnie ze sztuką budowlaną
Marta
2013-05-16 23:28:28
Witam.
Mam zamiar powiększyć podjazd i chodniki wokół własnej posesji. Obecnie teren utwardzony wykonany jest z kostki brukowej firmy Libet Decco / Romano. Chciałabym, aby całość po rozbudowie komponowała kolorystycznie, jak i wzorami, stąd decyzja, żeby użyć tej samej kostki. Po wizycie w składzie budowlanym doznałam lekkiego szoku, gdyż kolor w/w kostki brukowej odbiegał od tego, który posiadam. Celem upewnienia się, czy nie jest to tylko złudzenie zabrałam do domu kilka kostek. Nie myliłam się kolor w znaczny sposób odbiega od położonej kilka lat temu tej samej kostki od tego samego producenta. Teraz moje pytanie: czy są jakieś możliwości techniczne (nie wiem mechaniczne, chemiczne), aby zniwelować różnice w odcieniach nowo położonej i obecnej kostki brukowej? I drugie pytanie – w jaki sposób konserwować, czyścić , czy może pielęgnować kostkę brukową, aby miała zawsze tak atrakcyjny wygląd jak taka nowo zakupiona.
Pozdrawiam Marta.
admin
2013-10-25 12:03:57
Adres filmu demonstracyjnego czyścika do fug w kostce brukowej, granitowej:
https://vimeo.com/77703046

W owym pobieżnym obrazie zademonstruję instrument do pucowania fug pomiędzy kostkami brukowymi, granitowymi. W tymże przypadku artykuł wytwórcy EINHELL o nazwie BG EG 1410 o mocy znamionowej 140 Wat. Narzędzie skierowane w mojej wierze, w celu wykorzystania iście domowego.
Po profesjonalne usługi brukarskie odsyłamy Państwa do naszej firmowej strony z ofertą układania kostki brukowej pod adresem internetowym: https://sopicki.pl .
Ułożone w pudełku – główne narzędzie składa się z pary półproduktów – szybko i dodatkowo bezproblemowo montuje się go, zabezpiecza przy pomocy pary wkrętów oraz zakłada wyselekcjonowaną szczotkę. Do dyspozycji posiadamy dwie szczotki do wyboru – tak zwaną druciankę (sporządzoną ze metalowego, twardego przewodu) tudzież z włókien z tworzywa apokryficznego. Na osłonie szczotki odnajdujemy żółtą naklejkę określającą ruch kręcenia się szczotki. Dodatkowo na tychże szczotkach sprecyzowano (wytłoczenia na korpusie) również właściwy kierunek ruchu, w jakim szczotka powinna wirować. Za pomocą załączonych narzędzi (pogięty klucz oraz bolec blokujący), sytuujemy wybraną szczotkę na trzpień pędny, zgodnie ze wskazaniami kierunku wirowania. Załączamy przyrząd do sieci elektrycznej i możemy już swobodnie pracować. Urządzenie jest stosunkowo lekkie, solidne i nie wywoła problemów z obsługą nawet słabej i wątłej osobie. Pokłosie przeprowadzonych testów z próbami czyszczenia fug w ułożonej kostce brukowej, zdołacie państwo zauważyć na filmie (wystarczy skopiować i wkleić link w okno swej przeglądarki, bądź odwiedzić nasz kanał filmowy poświęcony brukarstwu) – ocenę sprawności i skuteczności narzędzia zostawiam Wam.
Jeśli chcą Państwo podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat czy urządzenia, czy innych pomocnych środków w pielęgnacji kostki brukowej, zapraszam do wpisów na blogu.
1 2 3 4 5


Prawa autorskie witryny zastrzeżone, zabrania się kopiowania, wykorzystywania bez zgody autora.
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie zabronione.
Wróć do spisu treści